ÕPPEFILMID

Tapeedil.com


info@tapeedil.com

 VANA MAJA

ÕPPEFILMIDTaani ehituskäsitöö filmid

Byggefilm.dk on Taani ehitushoolde portaal, mis sisaldab 34 lühikesit õppefilmi erinevatest ehitusega seotud vanadest töövõtetest ja materjalikasutusest. Neid kasutatakse ka tänapäeval, kuid võivad koos ehitusmetoodikate moderniseerimisega kaduda. On väga tähtis, et teadmised vanade majade konstruktsioonidest ja materjalidest säiliksid ja et neid rakendatakse ka noorte meistrite koolitamisel. Byggefilm.dk on tehtud paljude spetsialistide poolt koos firmaga Bedre Bolig, ühinguga Realdania ja Taani Haridusministeeriumiga arenguprojekti RENOVERING 2010 raames.


Filmid on küll taani keeles ja käsitlevad taani ehituskunsti, kuid paljud kaadrid kõnelevad ise ja neist kogemustest on meil palju õppida.

    Byggefilm.dk >>

Hantverkslaboratoriet on Rootsi Göteborgi Ülikooli juurde kuuluv Kultuurimiljöö käsitöö Rahvuslik Keskus, mille tegevust toetavad paljud traditsioonilise käsitööga tegelevad firmad, ettevõtted ja institutsioonid. Keskuse ülesandeks on dokumenteerida vanu käsitööoskusi, samuti kindlustada nende kvaliteet ja arendada kultuurimiljööga seotud käsitöövõtteid.

     Hantverkslaboratoriet >>

     Hantverkslaboratoriet You Tubes >>...............................................................................................................


Skanseni vabaõhumuuseumi traditsioonilise käsitöö filmid

Skanseni vabaõhumuuseum Stockholmis asutati 1891.aastal ja on seega vanim maailmas. Asutaja Artur Hazelius arvas, et kui tunneme oma ajalugu, siis tunneme ka iseennast. Ta tahhtis, et Skansen oleks elav muuseum ja seepärast on seal näha ka mitmesuguseid traditsioonilisi töövõtteid ja tegevusi. Loomulikult on seal ka loomi. Nagu meie oma Rocca al Mareski. Tähelepanu väärib töövõtete sarnasus.

    Skansen >>

....................................................................................................................

Rootsi rahvusliku ehituskäsitöö filmid