papp


Kuidas kinnitada palkseintele pappi?

Pappi saab kasutada nii seintel kui laes. Nii saab sileda aluspinna värvile või tapeedile. Seina katmiseks on vaja paksemat rullpappi. Papi kinnitamiseks ja naelte katmiseks on vaja õhemat pappi. Seda on tarvis kolmes erinevas laiuses ribadena. Naeltepapp on 4 cm laiune riba, mis murtakse kahekordseks ja asetatakse naelutamisel papi ja naelte vahele. Siis ei rebene papp üle naelapeade. Naelterea peale asetatakse 8-10 cm laiune kuivpapp, mis isoleerib naelapead liimipapist. Muidu võivad naelapead hakata roostetama ja see paistab papist läbi. Kõige peale liimitakse tapeediliimiga 16-20 cm laiune liimipapp. Papi kinnitamiseks on vaja lamedate peadega papinaelu.


Alustuseks tuleb lõigata kattepapp seina järgi paraja suurusega paanideks. Papp jääb sirgelt seinale, kui see eelnevalt märjaks teha. Paanid niisutatakse pihustades või pintsliga vett pritsides, keeratakse rulli ja pakitakse kile sisse. Paari tunni pärast on papp ühtlaselt niiske.


Selleks, et papp paigaldamise ajal ei kuivaks liiga  kiiresti, tuleb töötada jahedas ja tuuletõmbuseta ruumis.


Papi paigaldamisel kinnitatakse see kõigepealt ülaserva keskel ühe naelaga ja rihitakse paika. Seejärel naelutatakse nurkades ja mõne naelaga külgedel. Papp tuleb hoida pingul. Papi jätkamisel tehakse ca 10 cm ülekatted. Nüüd naelutatakse papi servad tihedalt (ca 5 cm vahedega) läbi naeltepapi. Ka naeltepapp tuleb enne niisutada. Liimipapp määritakse tapeediliimiga, selle keskele asetatakse kuivpapp ja mõlemad kattepapid kleebitakse koos naeltepapi peale. VANA MAJA

KÜSIMUSED & VASTUSED


Tapeedil.com


info@tapeedil.com